Některé noční můry medicíny (tvrdě spící pod peřinou předsudků) a drobné rady. (podrobněji např. na m.uspesna-lecba.cz)

- JEDLÁ SODA (0,5lžičky ve sklenici vody, užívaná 2x až 6x denně, 30minut před jídlem, nejlépe s chloridem hořečnatým) je účinná (nebo jako prevence) proti rakovině, cukrovce, osteoporóze, nemocím srdce a cév, gastritidě, dně, chřipkám, i jiným.

- BÍLÉ ZELÍ (pouze SYROVÉ nebo DOMA KVAŠENÉ, užitečné je i ČERVENÉ) má prý tolik příznivých prvků a účinků, že je těžké všechny popsat. Je dobré na jaterní choroby, dnu, revmatismus, artrózu(+šťáva z celeru), příznivé na střeva, při chudokrevnosti, plicních chorobách, ateroskleróze, při ledvinových potížích, příznivé na pleť. Např. 3dcl. zelné + 1dcl bramborové a mrkvové šťávy denně, vyléčí žaludeční vředy. Je afrodiziakum a také prevencí rakoviny (podobně jako brokolice) po více účinných cestách.

- ŠŤÁVA Z OKUREK dobře účinkuje proti DNĚ (krystalky močoviny v kloubech), (vhodné přidat zázvor, celer a citrón). Nejlépe 3x denně před jídlem (okurka odvádí z těla hliník, jednu z příčin únavového syndromu a snad i Alzheimera, Parkinsona...).

- ZÁZVOR - zbaví artritidy (kloubních potíží) užívá-li se ho 5dkg lehce povařeného, 3x denně alespoň po 1 měsíc. Prý je účinnější než běžné léky a osvobodí vás od všech vedlejších účinků. Účinkuje i proti migrénám a cévním potížím, prý má i protirakovinný potenciál.

- HYMALÁJSKÁ SŮL (v obchodech se zdravou výživou, od 30Kč). Obsahuje až 84 chemických prvků. Půl lžičky rozpuštěné ve 2dcl+citron, léčí do několika minut migrény. Trvalejší účinek prý má zázvor.

- KREVNÍ SRAŽENINY a cévní potíže odstraní zázvor, kmín, kurkuma nebo hřebíček (=účinnější než aspirín), též cibule a česnek.

- ČERNÁ MAST odstraní rakovinu kůže lépe, než nejpřesnější chirurg. U postižené tkáně vyvolá zánět, který bude tělem vyloučen s dokonalou přesností. Rána vypadá nevzhledně, ale zhojí se většinou bez jizvy, ani neroznese nádorové buňky po těle.

- JABLEČNÝ OCET ředěný s vodou 1:1 léčí akné a vyrážky, odstraňuje vrásky.

- Proti DEPRESÍM účinkuje pravidelný pohyb nebo bylinné čaje, např. z třezalky (může snížit účinnost antikoncepčních pilulek, reagovat s jinými farmaky, po vypití nechodit na slunce). Je dobré si přečíst knihu "Endorfinový efekt".

- KOLONOSKOPIE asi u 0,5% lidí ročně (v USA) způsobí zranění nebo smrt komplikacemi po vyšetření. Přitom na rakovinu tlustého střeva umírá 0,22%.

- MAMOGRAF - většina vyšetření je čistě prevencí bez nálezu, ze skutečných nádorů odhalí jen 52%, ale každé vyšetření ženě zvyšuje pravděpodobnost rakoviny prsu o 4%! (Podobné se proslýchá o některých dalších vyšetřeních.)

- RAKOVINU lze vyléčit doma, léky najdete na zahrádce, v obchodech či na internetu. J.Chamberlain napsal knihu "JAK SE UZDRAVIT Z RAKOVINY", na jejím obalu uvádí: "Jak nepoškozujícími a převážně lacinými metodami zvítězit nad rakovinou, a to zejména prostředky domácí samoléčby. Metody pocházejí od lékařů i léčitelů, bývají medicínským průmyslem přehlíženy či bagatelizovány i přesto, že přinesly výsledky a většinou odpovídají vědeckým poznatkům." (Podrobnosti případě zašlu.)

Návrat na předchozí stranu